За ініціативою Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я з 2005 року, щорічно (в останній тиждень квітня) проводиться Всесвітній та Європейський тижні імунізації.

               У 2019 році Європейський тиждень імунізації триватиме  з 24 по 30 квітня та проходитиме під гаслом «Захистимося разом: #вакцинидіють!».  

            Одночасно заходи по популяризації вакцинації проводяться і в Україні.

               Цьогорічна кампанія по підвищенню свідомості людей щодо переваг  вакцин присвячена «героям вакцинації» – людям, які цікавляться питаннями імунізації та вносять вагомий вклад у захист людей від інфекцій за допомогою вакцинації.

         «Герої вакцинації» – це працівники охорони здоров’я, які організовують та роблять щеплення, батьки, що  приводять своїх дітей на вакцинацію, громадські активісти і всі небайдужі люди, що поширюють науково обґрунтовану інформацію щодо імунізації для підвищення обізнаності інших людей.

        В Україні протягом останніх кількох років питання вакцинації постало вкрай гостро. Рівень вакцинації критично низький, та найчастіше лише спалахи захворювань спонукають українців вжити заходів і зробити щеплення собі та членам своєї сім’ї.

Все це призвело до того, що у 2018 році Україна опинилася на першому рядку в рейтингу країн Європи за кількістю людей, які захворіли на кір. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в європейських країнах кількість хворих на кір в 2018 році перевищила 82 тис. осіб, що є найбільшим показником десятиліття, з яких українців понад 53 тисяч. Щодо летальних випадків від кору, то в Європі за 2018 рік померли 72 людини, з них 16 — в Україні.

           Питання вакцинації залишаються надзвичайно актуальними і у місті Мелітополь, так у 2018 році своєчасно охоплено вакцинацією дітей до 1 року проти дифтерії, правця, кашлюку 67,7%, проти поліомієліту – 48,5%, проти гепатиту В – 76,1%, проти гемофільної інфекції всього 45,5%.

            Міністерством охорони здоров’я України налагоджено централізоване постачання вакцин, які входять до Календаря профілактичних щеплень. У закладах охорони здоров’я міста Мелітополь вже другий рік поспіль в наявності усі  види вакцин для щеплень як дітей, так і дорослих.

        Інформацію щодо наявності вакцин та про можливість безкоштовно провести планові профілактичні щеплення кожен мешканець міста Мелітополя може  отримати у свого сімейного лікаря або педіатра.

Довідкова інформація:

      Відповідно до чинного в Україні Календаря профілактичних щеплень  (наказ Міністерства охорони здоров’я України від 16 вересня 2011 року №595 у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 11 серпня      2014 року №551) планові профілактичні щеплення проводяться проти 10 інфекційних захворювань:

  • Гепатит В
  • Туберкульоз
  • Дифтерія
  • Правець
  • Кашлюк
  • Гемофільна інфекція (Хіб-інфекція), яка в багатьох випадках є причиною захворювань на менінгіти та пневмонії
  • Поліомієліт
  • Кір
  • Епідемічний паротит
  • Краснуха.

     Крім щеплень від зазначених 10 інфекцій, які є обов’язковими,  існують також види вакцин проти інших інфекцій, вакцинація якими показана при ускладненнях епідемічної ситуації або проводиться за особистим  бажанням. 

     Наприклад: вакцинація проти грипу перед початком сезону, вакцинація проти гепатиту А у разі виникнення спалахів цієї інфекції, вакцинація проти менінгококової, пневмококової, ротавірусної інфекцій та вітряної віспи, ін. 

      Вакцинації проти жовтої лихоманки, кліщового енцефаліту, вірусного гепатиту А підлягають особи, що виїжджають в країни неблагополучні з цих інфекцій, де ці щеплення є обов’язковими.      

Комментирование закрыто.